POLONYA EGITIM

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kontenjana takılmamamak için bizimle hemen temas kurun!

Polonya üniversitelerine ön kayıtlar başladı!

Polonya'da gerek özel gerekse devlet üniversitelerinde genellikle lisans bazında eğitime kabul için şuanki yasalar doğrultusunda Türk öğrencilerden  sadece lise mezuniyeti istenmektedir, tıp, diş hekimliği vb. bazı bölümlerde lisedeki alan derslerin ortalamaları dikkate alınabilir.

Polonya'daki birçok üniversite YÖK tarafından tanınmaktadır. Yani dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde bulunan birçok Polonya üniversitesinde Türkiye'de bir üniversiteye kaydolmadan eğitim görme hakkına sahipsiniz.

Dünya eğitim değerlendirmeleri listelerinde şuanda ilk 1000 Üniversite içerisinde 17 Polonya üniversitesi bulunmaktadır.

 

Dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde olmayan üniversitelerde eğitim görecek öğrencilerin YÖK denkliği mevzuatında belirtildiği gibi  yurtdışında lisans seviyesinde eğitim görmek istediği bölümün Türkiye'deki alan puanında taban puanı almaları zorunludur.

 

Kayıt için  Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresinden bizimle kontak kurunuz."

 

 

 

 

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.